Jak sprzedać mieszkanie w 3 dni?

Jak szybko sprzedać udział w nieruchomości?
3 grudnia 2019

Zależy Ci na ekspresowej sprzedaży mieszkania? Skorzystaj z usług skupów nieruchomości w Warszawie!

Sprzedaż nieruchomości to procedura wymagająca czasu. Gdy chcemy zdecydować się na samodzielne przygotowanie ogłoszenia i oczekiwanie na kupującego, wszystko może zająć nawet kilka miesięcy. Co wtedy, gdy liczy się czas?

Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które pragną błyskawicznie odsprzedać nieruchomość, będzie skorzystanie z usług skupów nieruchomości.

Jakie są najważniejsze zalety transakcji ze skupami tego typu? Jak przebiega wówczas cała transakcja? Jaki skup mieszkań w Warszawie może zapewnić swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie?

Skup nieruchomości – odsprzedaż od ręki

Skorzystanie z oferty skupu nieruchomości to alternatywne rozwiązanie dla samodzielnej sprzedaży lub też dla skorzystania z usług agencji nieruchomości. Skupy tego rodzaju zajmują się obrotem nieruchomościami – skupują je od klientów praktycznie od ręki i mogą zapłacić za sprzedaż nawet w przeciągu kilku dni!

Skupy mogą odkupić od swoich klientów nieruchomości różnych typów, w tym domy jednorodzinne, mieszkania, a także działki. Nieruchomości te muszą spełniać określone wymogi skupu, na przykład dotyczące lokalizacji.

Plusem jest fakt, że w skupie można odsprzedać także te nieruchomości, które określane są mianem trudnych, na przykład mieszkania po pożarach czy zalaniu, w złej kondycji, zadłużone, z lokatorami, z komornikiem.

Pracownicy skupów nieruchomości mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę – od wykonania wyceny, aż do przygotowania odpowiedniej dokumentacji, po umówienie dogodnego terminu podpisu umowy w kancelarii notarialnej. To gwarancja komfortowej transakcji!

Najważniejsze zalety korzystania z usług skupów nieruchomości:

 • skup nieruchomości różnych typów – w każdej kondycji oraz w różnych stanach prawnych
 • rzetelna wycena nieruchomości – wykonana przez fachowych rzeczoznawców
 • pomoc w formalnościach – przygotowanie dokumentacji i inne czynności
 • błyskawiczna transakcja – można zamknąć ją już w kilka dni
 • natychmiastowa wypłata środków – w gotówce albo przelewem na konto
 • korzystne ceny – koszt odkupu waha się najczęściej w przedziale od 60% do 90% wartości nieruchomości
 • przejrzyste warunki umowy – dogodne dla sprzedającego nieruchomość klienta
 • bezpieczeństwo transakcji – jest potwierdzana aktem notarialnym sprzedaży nieruchomości u notariusza

Te wszystkie zalety powodują, że skup mieszkań to korzystna propozycja przeznaczona dla każdego, kto chciałby szybko i sprawnie odsprzedać nieruchomość – bez czekania na to, aż zgłosi się zainteresowany nią kupujący!

Jak przebiega transakcja sprzedaży w skupie mieszkań?

Jeśli chcemy zdecydować się na sprzedanie mieszkania w skupie, pierwszym krokiem będzie wybranie odpowiedniej firmy zajmującej się świadczeniem tego typu usług.

Gdy interesuje nas skup mieszkań w Warszawie, wystarczy, że wpiszemy do wyszukiwarki internatowej słowa „skup mieszkań Warszawa”, żeby przekonać się, że wybór firm tego typu jest spory.

Po wybraniu odpowiedniej oferty kontaktujemy się ze skupem – można zrobić to on-line lub przez telefon. Gdy chcemy zdecydować się na kontakt on-line, możemy od razu wypełnić formularz wyceny, w którym podajemy odpowiednie dane potrzebne do jej przygotowania.

Wśród danych wymaganych do wyceny nieruchomości znajdują się:

 • lokalizacja
 • metraż
 • liczba pokojów i rozkład
 • kondygnacja nieruchomości
 • informacje o balkonie, tarasie, loggi, windzie, miejscu postojowym, garażu
 • stan nieruchomości i remonty

Po podaniu wszystkich wymaganych informacji rzeczoznawca może przyszykować wstępną wycenę. Po jej zaakceptowaniu możemy umówić się na osobiste spotkanie w mieszkaniu, gdzie rzeczoznawca może dokładnie zapoznać się z przedmiotem transakcji i przygotować ostateczną propozycję cenową.

Jeżeli klient zgadza się z wyceną, wówczas strony mogą umówić się na dogodny termin podpisania umowy kupna-sprzedaży w kancelarii notarialnej. Skupy współpracują z notariuszami, dlatego klient nie musi samodzielnie szukać kancelarii.

Umowa kupna-sprzedaży nieruchomości ma charakter umowy notarialnej. Notariusz w obecności stron odczytuje umowę. Wtedy, gdy strony zgadzają się na transakcję, składają na umowie swoje podpisy.

Wypłata środków ze sprzedaży mieszkania może nastąpić od razu po podpisaniu umowy notarialnej. Klient otrzymuje wówczas opcję wypłaty środków gotówką albo może zdecydować się na przelew na swoje konto bankowe.

Wszystkie te procedury zajmują najczęściej od około 3 do 7 dni roboczych, dlatego też to najlepszy sposób na ekspresową sprzedaż mieszkania!

Smarthome – profesjonalny skup mieszkań w Warszawie

Chcesz sprzedać nieruchomość w Warszawie? Skorzystaj z oferty skupu Smarthome, który od lat specjalizuje się w prowadzeniu obrotu nieruchomościami. To tutaj możesz odsprzedać swoje mieszkanie nawet w 3 dni!

Firma Smarthome zajmuje się skupem nieruchomości różnych typów, w tym mieszkań, domów i działek. Swoim klientom płaci od 60% do nawet 90% wartości nieruchomości.

Więcej informacji o usłudze skupu można znaleźć na stronie internetowej: skup-mieszkan.nieruchomosci.pl

Komentarze są wyłączone.